Sarsala Koyu , Dalaman

Sarsala Koyu , Dalaman

Muğla’nın Dalaman ilçesine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta yer alan bir koydur. Sarsala Koyu ,bozulmamış doğası ve masmavi deniziyle cenneti andıran bir görünüme sahip. Bu muhteşem koyun berrak sularına dalıp, buranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ege’nin en güzel koy ve plajlarından biri olan Sarsala, Dalaman’a bağlı Kapukargın köyü sınırında virajlı tepelerin ardından muhteşem doğayı saklıyor.

Huzurlu ve sakin suları ile tatilcilerin yanı sıra teknelerinde sığınma noktası olan Sarsala Koyu’nun, biraz taşlı ama harika dalgasız denizi ile yüzmenin tadını çıkarabileceğiniz harika bir yerdir. Sarsala Koyu, yerli ve yabancı turistin yanı sıra yöre haklının da oldukça rağbet gösterdiği plajda, bir tarafta eğlenenleri görebilir diğer tarafta lüks yatları görebilir diğer bir tarafta ise piknik yapanları görebilirsiniz.

Çeşitli aktivitelerden faydalanabilme şansı sunan Sarsala Plajına girebilmek için belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Şezlong kullanmak isterseniz ayrıca bir ücret ödemeniz gerekiyor. Tuvalet ve duş imkanı bulunan plajda yer alan kafenin fiyatı da oldukça uygun.

Sarsala, Dalaman’da karadan ulaşabilen tek koy olduğu için yaz dönemi boyunca yoğun bir insan kalabalığı görülmektedir.

Sarsala’ya Nasıl Gidilir?

Sarsala Koyuna ulaşabilmek için en yakın havalimanı Dalaman’da bulunuyor. Kış döneminde sefer sayısı az ama yaz döneminde hemen her saat Dalaman’a uçak bileti bulabilmek mümkün.

Dalaman Havalimanından sonra taksi veya araç kiralayarak 20 dakikada Sarsala’ya ulaşım sağlanabiliyor.

Sarsala Koyuna, toplu ulaşım sağlanmıyor. Bu yüzden Sarsala’ya gitmek için kendi aracınızın olması şart. Dalaman ilçesine geldiyseniz tabelalar yardımıyla koya ulaşabilirsiniz.

Patara Plajı, Kaş – Antalya

Mısır Patlağı

Mısır Patlağı

http://misirpatlagi.com

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir