ÖSYM sınav takvimi yayınlandı mı?

ÖSYM sınav takvimi yayınlandı mı?

ÖSYM sınav takvimi ile ilgili aramalar arttı. 2021 yılı yeni sınav takvimi belli oldu mu, öğrenciler araştırıyor. Aralık ayında yapılması beklenen ÖSYM sınavlarının ne zaman yapılacağı henüz belli olmazken yeni yılda sınavlar ne zaman yapılacak? 2021 ÖSYM sınav takvimi ne zaman belli olacak?

Tüm gözler ÖSYM’den gelecek açıklamada. YKS, KPSS, ALES, DGS gibi birçok sınava girecek olan adaylar sınav tarihlerinin açıklanmasını bekliyor. Üniversiteye girecek olan adaylar YKS, memur adayları KPSS, akademik kariyer için sınava girecek adaylar KPSS tarihlerini bekliyor. ÖSYM 2021 sınav takvimini açıkladı mı?

2021 ÖSYM SINAV TAKVİMİ YAYINLANDI MI? 

ÖSYM 2021 sınav takvimini henüz yayınlamadı. Kovid-19 salgını nedeniyle ertelenen ve iptal olan sınavların ilerleyen günlerde salgının gidişatına göre netleşeceği ve duyurulacağı tahmin ediliyor. 2021 sınav takvimi yayınlandığında gelişmeleri haberimizden öğrenebilirsiniz.

ÖSYM SINAVLARI ERTELEMİŞTİ 

Cumhurbaşkanlığımızın Kovid-19 salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik almış olduğu yeni tedbirler kapsamında, Başkanlığımızca 2020 Yılı ÖSYM Sınav Takviminde ilan edilmiş olan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS, STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ile DHBT sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Söz konusu sınavların uygulanacağı tarihler, Kovid-19 salgını sürecinde konuya ilişkin alınacak kararlar çerçevesinde ve Sağlık Bakanlığının görüşleri doğrultusunda yeniden belirlenerek adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.

Kaynak:Milliyet


Benzer Yazılar