Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken En İyi Romantik Filmler

Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken En İyi Romantik Filmler

İtiraf edin, romantik filmler çoğumuzun hoşuna gidiyor.Kimi zaman kendi aşk hikayemizden bir kısım buluyoruz, kimi zaman hikayedeki karakterlere çok bağlanıyoruz. Mısır Patlağı ailesi olarak hazırladığımız filmleri, bu zorlu Corona döneminde çayınızı, cipsinizi, kolanızı alın tavsiye ettiğimiz en iyi romantik filmler listemize göz atın.

1.Bir Gün – One Day (2011)

en iyi romantik filmler

1s 48dk / Romantik, Dram
Oyuncular: Anne Hathaway, Jim Sturgess
IMDB:7,0

En iyi romantik filmler listemizin ilk filmi benim en sevdiğim film olabilir.Bir Gün aynı isimli romandan uyarlanmıştır.Kitabını okuduktan sonra filmini izlemek için can atıyordum.Durağan bir havası olmasına rağmen aslında çok büyük mesajlar veren bir film oldu benim için.Geç kalmak…Bazı şeyler için geç kalmadan sahip olmak gerek, mücadele vermek,onu elinden kaçırmamak gerek.Bunu en iyi gösteren filmlerden.Emma ve Dexter aynı okulda okuyan iki arkadaştır ve Emma Dexter’a aşıktır. Mezun oldukları gün yakınlaşırlar ve arkadaş kalmaya karar verirler. Film karakterlerin her yılın bir gününü anlatıyor. Başrolünde Anne Hathaway ve Jim Sturgess  oynuyor.

2.Not: Seni Seviyorum – PS: I Love You (2007)

en iyi romantik filmler

2s 6dk / Dramatik komedi, Romantik
Oyuncular: Hilary Swank, Gerard Butler
IMDB:7,0

Ah Holly ve Gery…Neden diye soruyorum her izlediğimde.Neden böyle olmak zorundaydı? Hayatının aşkını bulmuşken bir hastalık yüzünden ellerinin arasından kayıp gidişini izlemek belki de bir insanın yaşayabileceği en kötü şeydir.Belki değil aslında öyle. Bu düşünce ile filme başlamam zor olmuştu ama izledikçe, bir insanın öldükten sonra bile sevgisini göstermesi, ölecek olmasına rağmen son günlerinde sevdiği insan için plan yapması bu filmi ilginç ve özel kılmamı sağladı. Gery ölmeden önce sevgili karısına farklı zamanlarda eline ulaşacak şekilde düzenlenmiş bir dizi mektup yazmıştır.Bunlardan ilki 30.doğum gününde eline ulaşır ve Holly hayata yeniden bağlanmaya başlayacaktır. Başrolünde Hilary Swank ve Gerard Butler oynamaktadır.

3.Sevgili John – Dear John (2010)

en iyi romantik filmler

1s 45dk / Dram, Savaş filmi, Romantik
Oyuncular:Amanda Seyfried, Channing Tatum
IMDB:6,3

Çıktığı yılda izlemek için can attığım zamanı hatırlıyorum.Amanda Seyfried ve Channing Tatum bu roller için seçilmiş en iyi oyunculardı, biliyordum ve öyle de oldu.Konusu, oyunculuklar,aşk,savaş,ihanet her şey var.Gelelim konusuna…Orduya yazılan John gitmeden önce hayır kurumları için çalışan Savannah ile tanışır ve birbirlerine aşık olurlar.Ayrı kaldıkları zamanlarda mektuplaşmak için birbirlerine söz verirler. 11 Eylül olaylarından sonra işler istedikleri gibi gitmeyecektir.

4.Aynı Yıldızın Altında – The Fault İn Our Stars (2016)

en iyi romantik filmler

2s 5dk / Romantik, Dram
Oyuncular:Shailene Woodley, Ansel Elgort
IMDB:7,7

Ve listedeki en duygusal filmlerden biri kesinlikle bu.Kimi zaman ağlatıp kimi zaman güldüren Aynı Yıldızın Altında filmi 16 yaşındaki kanser hastası Hazel’ın hikayesini anlatıyor.Hastalığı ciğerlerine sıçradığı için oksijen tüpüyle gezmek zorunda kalan Hazel annesinin ısrarıyla kanserli hastalar için kurulmuş bir destek grubuna başlar ve orada  Augustus isimli bir gençle tanışır. Augustus da beyin tümörüyle savaşmış ve bu yolda bir bacağını kaybetmiştir.İkisi zaman geçirdikçe birbirlerine aşık olurlar ve türlü maceralar yaşarlar. Hazel’ın en büyük hayali defalarca okuduğu kitabın yazarıyla tanışmaktır ve bu tabi ki Augustus sayesinde gerçekleşir.Filmin başrolünde Shailene Woodley ve Ansel Elgort‘un oynadığı film 2016 yılında vizyona girdi.

 Belki peki bizim sonsuza dek’imiz olur.Peki, dedim.

5.Tatil – The Holiday (2006)

en iyi romantik filmler

 2s 11dk / Komedi, Romantik
Oyuncular: Jude Law, Kate Winslet, Cameron Diaz
İMDB:6,9

Sanırım bu listedeki en tatlı filmlerden biri kesinlikle bu.Bir Jude Law fanı olarak bu filmi gözlerim kapalı izlemiştim.Ancak diğer oyuncuların performansları ve konunun ilgi çekici olması benim filmi 5 bilemediniz 6 kere izlememe neden oldu.Konusu ise, hayatlarındaki en büyük şoklardan birini yaşayan iki karakter İris (Kate Winslet) ve Amanda (Cameron Diaz) internet üzerinden tatil amaçlı ev değiştirme sitesi sayesinde tanışır ve bir süreliğine evlerini takas etmeye karar verir.İris şirin küçük evinden Amanda ise büyük ve lüks evinden ayrılarak yola çıkarlar.İkisini de bekleyen güzel süprizler vardır.

6.Juliet’e Mektuplar – Letters To Juliet (2010)

en iyi romantik filmler

1s 45dk / Komedi, Romantik, Dram
Oyuncular:Amanda Seyfried, Gael Garcia Bernal, Christopher Egan
IMDB:6,5

Film İtalya’ya seyahate giden genç bir çiftin yolculuk sırasında, yıllar önce ayrıldığı sevgilisine mektuplar yazan bir kadınla tanışmalarını anlatıyor.Mektubu yazdığı adamı bulmak için çıktıkları yolculukta İtalya’nın güzellikleri göz kamaştırıyor.Filmin en enteresan olayı 50 yıl önce bir mektup yazıyorsun, cevap 50 yıl sonra geliyor ve hayallerin gerçek oluyor.Hayattaki tek gerçek aşkına kavuşuyorsun ama 70’lerindesin. Bazı şeylere geç kalmış oluyorsun ama aşkın hep baki kalıyor.Filmde güzelliğiyle göz dolduran Amanda Seyfried oyunculuğunu çok başarılı bulduğum Gael García Bernal ve Christopher Egan oynuyor.

7.Zaman Yolcusunun Karısı – The Time Traveler’s Wife (2009)

en iyi romantik filmler

1s 50dk / Romantik, Dram, Fantastik
Oyuncular:Eric Bana, Rachel McAdams
IMDB:7,1

6 yaşındayken evleneceğiniz adamla karşılaştığınızı düşünün ve bu adam 30 lu yaşlarında görünüyorsa…Türünün en farklı filmi olan Zaman Yolcusu’nun Karısı sizi hem mutlu edecek hem şaşırtacak hem de bazı yerlerde çok üzecek.Film aynı zamanda aynı adlı romandan uyarlanmıştır.Gelelim konumuza…Chicago’da kütüphaneci olan Henry DeTamble ‘ın (Eric Bana ) sahip olduğu genetik bir bozukluk neticesinde istem dışı olarak zamanda yolculuk etmesini ve Clare Abshire (Rachel McAdams ) adındaki bir ressama aşık olmasını anlatıyor. Mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum.

8.Aşka Yolculuk – Leap Year (2010)

en iyi romantik filmler

1s 35dk / Komedi, Romantik
Oyuncular:Amy Adams, Matthew Goode
IMDB:6,5

Ah İrlanda ah… Filmimiz hikayesini anlatırken aynı zamanda İrlanda ve Dublin’in muhteşem doğa güzellikleriyle bizi büyülüyor.Romantik komedi türünün en güzel örneklerinden biri olan Aşka Yolculuk filminde başrollerde Amy Adams ve Matthew Goode oynuyor.

Kızımız Anna erkek arkadaşından 4 senedir beklediği evlenme teklifini bir türlü alamaz. Bir gün sevgilisi Jeremy iş için Dublin’e gider ve Anna, kadınların erkeklere Şubat’ın 29’unda evlenme teklif edebildiği bir İrlanda geleneğinden esinlenip ipleri ele almaya karar verir.Ancak bindiği uçak hava şartlarından dolayı İrlanda’ya acil iniş yapar ve Anna gitmek için bar işleten sevgili Declan’ımız ile o zaman tanışır.Yol boyunca başlarına gelmeyen kalmaz ancak Anna’nın tek düşündüğü şey ise sevgilisine gün bitmeden evlenme teklifi etmektir.

9.Göl Evi – The Lake House (2006)

en iyi romantik filmler

1s 39dk / Dram, Romantik, Fantastik
Oyuncular:Sandra Bullock, Keanu Reeves
IMDB:6,8

Bu filmi nasıl anlatmalıyım bilmiyorum. Türlerinden o kadar farklı bir filmdi ki. Klasik zengin kız fakir oğlan gibi hayatları farklı değil de yaşadıkları zaman farklıydı. Şaşırdınız değil mi? Nasıl farklı zamanda yaşayıp birbirlerine aşık olabilirler? Bunun cevabını öğrenmek istiyorsanız kesinlikle izlemelisiniz.Gelelim biraz daha ayrıntıya…

Filmin baş rollerinde başarıları bence üst düzeyde olan Keanu Reeves ve Sandra Bullock oynuyor.Film 2006 yılında vizyona girdi.Çıktığı senelerde izlememe rağmen hala aklımda kalan, arada açıp tekrar izlediğim en iyi filmlerden biridir.Konusu ise; Kate (Sandra Bullock), doktorluk mesleğinde bir başka iş teklifi nedeni ile oturduğu yerden taşınmak zorunda kalır. Göl kenarındaki evinden ayrılmak ise işin en zor kısmıdır. Kendisinden sonraki kiracıya, kendi adına gelecek mektupları göndermesi için bir not bırakır. Yeni kiracı Alex, evi dehşet bir halde bulur. Bakımsız, pis ve yıllar içinde yıpranmış bir hali vardır. Tuhaf bir zaman kayması imkansız bir aşkın başlangıcıdır.

10.Kalbini Dinle – August Rush (2007)

en iyi romantik filmler

1s 53dk / Dram, Romantik, Müzikal
Oyuncular:Freddie Highmore, Keri Russell, Jonathan Rhys-Meyers
IMDB:7,5

En iyi romantik filmler listemizin 10. sırasında August Rush var.Bu film müziğin yarattığı mucizeyi anlatıyor.Kızımız Lyla Novacek bir viyolonselist, oğlumuz Louis ise gitar çalıp bir klupte vokal yapan biridir.Birbirlerini gördükleri anda aşık olurlar. Ancak tahmin edin ne olur? Tabi ki de ayrı dünyaların insanlarıdırlar. Yani bu kızımızın babasının iddia ettiği bir durumdur. Ayrılmalarının ardından Lyla hamile olduğunu öğrenir. Başına başka kötü ne gelebilir ki diye düşünürken bir araba kazası geçirir. Sağ kurtulur, aynı şekilde bebekte.Ancak kızımızın babası bebeğin öldüğünü söyleyip başka bir aileye evlatlık verir. Tek düşündüğü şey kızının kariyerinin bir bebek tarafından yok edilmesini engellemektir.Aradan on bir yıl geçer. Bebeğimiz Evan büyür, gerçek ailesinin onu beklediğini düşünerek soluğu New York‘ta alır.Annesi ve babasının müzik yeteneği ona da geçmiştir ve New York’ta başına bin türlü dert açacaktır.

11.Senden Önce Ben – Me Before You (2016)

1s 50dk / Dram, Romantik
Oyuncular:Emilia Clarke, Sam Claflin
IMDB:7,4

Romantik filmler dendiği zaman akla gelmesi gereken ve mutlaka izlenmesini tavsiye ettiğim film olan Me Before You hem ağlatıp hem güldürecek. Dizinin konusuna gelecek olursak; Louisa Clark (Emilia Clarke) ise bir kafede garsonluk yapan, hayatta fazla bir başarısı ve beklentisi olmayan, her daim ablasının gölgesinde kalmış bir kadındır. Lou kafedeki işini kaybedince yeni bir iş aramaya başlar ve Will’in bakıcısı olarak çalışmaya işe alınır.

12.Beni Asla Bırakma – Never Let Me Go (2010)

1s 43dk / Dram, Romantik
Oyuncular:Keira Knightley, Carey Mulligan, Andrew Garfield
IMDB:7,1

Çocukluktan beri yakın arkadaş olan Ruth, Tommy ve Kathy başka insanlara organ sağlamak için klonlanmışlardır. Üç arkadaşın çocukluk yılları da yatılı olanbir okulda geçmiştir. Erişkinliğe ulaştıklarında ise ürpertici gerçekle tanışmaları ve kendilerine çizilmiş olan kaderlerine hazırlanmaları gerekmektedir.Japon asıllı İngiliz yazar Kazuo Ishiguro’nun aynı isimli romanından beyazperdeye Alex Garland tarafından uyarlanan ve yönetmenliğini Mark Romanek’in üstlendiği filmin başrollerini Keira Knightley, Carey Mulligan ve Andrew Garfield paylaşıyor. Film, gösterildiği İstanbul Film Festivalinde de ilgiyle karşılanmıştı.

13.Zamanda Aşk – About Time (2013)

2s 3dk/ Bilim Kurgu, Romantik, Komedi
Oyuncular: Domhnall Gleeson, Bill Nighy, Rachel McAdams
IMDB:7,8

Zamanda Aşk filminin konusu: 21 yaşına basan Tim Lake, ailesindeki tüm erkeklerin sahip olduğu gizli bir yeteneğinin olduğunu öğrenir. Bunu fırsat bilen Tim geçmişindeki utanç verici anlara gidip olayları değiştirmeye başlar. Kısa bir süre Londra’ya taşınır ve son derece çekici bir kadın olan Mary’e aşık olur.

14.Not Defteri – The Notebook (2004)

2s 1dk / Dram, Romantik
Oyuncular: Rachel McAdams, Ryan Gosing
IMDB:7,8

Sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden kopup gelen bir aşk hikayesi. 40’lı yıllarda ABD, Kuzey Karolayna’daki sahil kasabası Seabrook’a genç bir kız gelir. Ailesiyle geçireceği sakin bir yazı hayal eden Allie bir karnavalda tanıştığı Noah’la yakınlaşır ve yıllar sürecek bir aşk hikayesinin başlangıcı olur.

15.50 İlk Öpücük – 50 First Dates (2004)

1s 39dk / Komedi, Romantik
Oyuncular:  Adam Sandler, Drew Barrymore, Rob Schneider
IMDB:6,8

Henry Roth, bir Hawaii cennetinde sonsuz sayıda kadınla hiçbir bağ kurmadan gönlünce yaşamakta olan bir doktordu. Ta ki Lucy Whitmore ile tanışana denk. Henry ve Lucy birbirlerinden gerçekten hoşlanırlar ve aralarında ciddi bir ilişki başlamak üzeredir. Ancak Lucy, ertesi gün uyandığında, Henry’i tanımaz ve bu durum genç adamı çok şaşırtır. Çok geçmeden Henry, genç kadının kısa süreli hafıza sorununun olduğunu fark eder. Lucy her sabah uyandığında yaşadığı önceki günü hatırlamamaktadır. Yine de Henry, bu durumun, kendisine engel teşkil etmesine izin vermemekte kararlıdır. Her yeni günde Lucy’i kendisine bir kez daha aşık edebilmek için mücadele etmekten asla vazgeçmeyecektir.

16.Aşkın 500 Günü – Days of Summer (2009)

1s 36dk / Komedi, Dram, Romantik
Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Zooey Deschanel, Geoffrey Arend
IMDB:7,7

Alışılmamış türde bir romantik komedi olan film, aşkın gerçek olduğuna inanmayan bir kadın ve ona aşık olan bir adamın hikayesini anlatıyor.Tom Hansen, hayatından tamamen çıktığına emin olduğu zaman Summer Finn ile tanıştığı ilk günü hatırlar. Tom, kıza ilk gördüğü anda aşık olur. Hayatının geri kalan kısmını bu kızla birlikte geçirmesi gerektiğini biliyordur.Ne var ki Summer ne aşka ne ilişkilere inanmamaktadır. Buna rağmen aralarında arkadaşlıktan öte farklı bir ilişki başlar. Birlikte geçirecekleri günler sıradışı, eğlenceli ve komik bir hikayeye tanıklık edecektir.

17.Melekler Şehri – City of Angels (1998)

1s 53dk / Fantastik, Romantik
Oyuncular:Nicolas Cage, Meg Ryan, Andre Braugher
IMDB:6,7

Başarılı bir kardiyoloji cerrahı olan Maggie Rice başarılı giden bir ameliyat esnasında nedensiz yere hayata veda eden hastasını geri döndürmek için elinden geleni yapar ancak hastasını kurtaramaz. Bu acı olay sonrasında kendisine olan güvenini kaybeden kadın artık daha umutsuz, daha mutsuzdur. Bu sırada Los Angeles semalarında gezinen melek Seth, Maggie’nin bu çabalarını görmüş ve fazlasıyla etkilenmiştir. Maggie’nin üzülmesine dayanamayan Seth, güzel kadına çoktan aşık olmuştur. Vakit Maggie’yi yaşama döndürme vaktidir ve Seth aşkı için melekliğinden vazgeçecektir. Ancak bu karmaşık düzende insan olarak yaşamak zannettiği kadar kolay mıdır?

18.Kasımda Aşk Başkadır – Sweet November (2001)

1s 59dk / Romantik, Dram
Oyuncular:Keanu Reeves, Charlize Theron, Jason Isaacs
IMDB:6,7

Nelson Moss, tüm hayatı işi olan, işkolik bir adamdır. Bir gün ehliyet almak üzere girdiği bir sınavda Sara isimli deli-dolu bir kızla tanışır. Sara, Nelson’dan en azından bir ay boyunca onunla yaşamasını ister. Nelson, teklifi kabul edecektir. Kısa sürede aynı eve taşınan iki insan, yine kısa sürede birbirlerine aşık olacaklardır. Sara, hayatında ilk kez birisine aşık olmuştur. Nelson’ın bilmediği ise aşık olduğu Sara’nın kanser olduğudur. İki insan, ölümle hayatın girdabına beraber tutulmuşlardır.

19.Uzaktaki Anılar – A Walk to Remember (2002)

1s 52dk / Romantik, Dram
Oyuncular: Mandy Moore, Shane West, Peter Coyote
IMDB:7,4

İçinde bulunduğu çetenin başı belaya girince Landon Carter, bir anda kendini okul tiyatrosunda sahnelenecek bir oyunun içinde bulur. Burada karşılaşacağı sessiz ve kendi halinde bir kız olan Jamie’ye aşık olması ise tüm hayatını tümüyle değiştirecektir.

20.Sadece Sen – O-jik geu-dae-man (2011)

1s 48dk/ Dram, Romantik
Oyuncular: So Ji Sub, Han Hyo Joo
IMDB:7,8

En iyi romantik filmler listemizdeki bir diğer film olan Always,düzensiz bir hayat yaşayan eski bir boksör ile gözleri görmeyen bir kadın arasında geçen aşk hikayesi anlatılıyor. Han Hyo Joo filmdeki görmeyen karakter ‘Jung Hwa’yı canladırırken, So Ji Sub eskiden boksör olan ama şu an su satarak geçimini sağlayan ‘Chul Min’i canlandırıyor.

21.Hüzünden Öte – More Than Blue (2009)

1s 45dk / Dram, Romantik
Oyuncular: Bo-young Lee, Sang-woo Kwone, Beom-su Lee
IMDB:7,6

Cream isimli bir kadını seven ve bir radyo prodüktörü olan Key kanserdir ve sadece birkaç ayı kaldığını öğrenir. Cream’in en büyük korkusunun yalnız kalmak olduğunu bildiğinden Key (K), hastalığını ondan saklamaya çalışır ve Cream’i Ju-Hwan adlı bir adamla evlendirmeye çalışır.

22.Delibal (2015)

1s 57dk / Romantik, Dram
Oyuncular: Çağday Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu
IMDB:6,8

Delibal filmi de aynı üniversitede okuyan bipolar hastası Barış’la Füsun’un aşk hikâyesini anlatıyor. Füsun için okuduğu üniversite çok şeyi ifade eder. Sosyoloji öğrencisi olarak toplumsal cinsiyet üzerine çalışırken, bastığı her adımda, dokunduğu her yerde, mimarlık öğrencisi olan Barış’ın emeği vardır.

23.Beni Unutma – Remember Me (2010)

1s 53dk / Dram, Romantik
Oyuncular: Robert Pattinson, Emilie de Ravin, Chris Cooper
IMDB:7,1

Ailece seyredilebilecek romantik bir dram Beni Unutma. Robert Pattinson’ın başrolü paylaştığı film, Tyler isimli New York’ta yaşayan ve bir trajedinin tüm aileyi dağıtmasıyla babasına karşı isyan bayrağını çeken bir gencin yaşamını aktarıyor. Tyler, talihin bir cilvesi sonucu Ally ile tanıştığı güne kadar kendisini bahtsız ve biçare bir insan gibi duyumsamıştır. Ally dışında kimse onu anlayamamaktadır. Aşk aklına gelen en son şey olmasına rağmen, Ally’nin beklenmedik şekilde onu ferahlatması sonucu kıza gönlünü yavaş yavaş kaptırır. Ally ruhuna hitap ediyordur ve ondan ilham alıyor olmasıyla ona sırılsıklam aşık olmaya başlar. Bu aşkla beraber mutluluğu ve hayatındaki anlamı da keşfeder. Az bir zaman sonra sırların ortaya çıkması ve trajedinin yeniden boy göstermesiyle, onları bir arada tutan sebepler aksi yönde etki etmeye başlar. 2001 yazında geçen Beni Unutma, aşkın gücü, ailenin hayatlarımızdaki rolü, tutkuyla yaşama ve birinin hergün süre gelen hayatındaki değerler üzerine unutulmaz bir hikaye.

24.Aşkın Kitabı – Becoming Jane (2007)

1s 58dk / Biyografik, Romantik
Oyuncular: Anna Hathaway, James McAvoy, James Cromwell
IMDB:7,0

Jane Austen aşka inanmaktadır. Anne ve babası onun 1795 İngiltere’sinde adet olduğu üzere, para karşılığı bir evlenme yapmasını arzular. 20 yaşındaki Jane büyüleyici, genç bir İrlandalı olan Tom Lefroy ile tanıştığında, zekası ve cüretkarlığı genç kızın merakını uyandırır. Jane, Lady Gresham’ın yeğeninin teklifini geri çevirip, ailesinin otoritesine ve sosyal adetlere karşı gelebilecek mi? BECOMING JANE’de, edebi dehanın basamaklarındaki genç bir kadının, hayatını ve eserlerini aşk için riske atması anlatılıyor.

25.Başka Dilde Aşk (2009)

1s 38dk/ Romantik, Dram
Oyuncular: Mert Fırat, Saadet Işıl Aksoy
IMDB:7,3

Onur’un tüm yaşamı, beraber spor yaptığı arkadaşlarından birinin doğumgünü partisinde beklenmedik bir dönüşüme uğrayacaktır. Beraberce kürek takımında yeraldığı arkadaşı Vedat’ın doğumgünü partisinde Zeynep’le tanışır ve hayatı değişir. Kalabalık ve gürültülü bir barda hiç konuşmadan geçen gecenin sonunda Zeynep, Onur’un işitme engelli olduğunu farkeder. Ama bu alışılmadık durum Zeynep’i Onur’dan soğutmaz. İşiyle, ailesiyle sorunlar yaşayan Zeynep, yaşadığı çevreyi sorgularken birazda bilmediği bir dünyanın meraklıyla unuttuğu ceketini bahane ederek Onur’u ziyaret etmeye karar verir. Babasının annesini bir başka kadınla aldattığını öğrendikten sonra bu durumu içine sindiremeyip evini terkeden Zeynep, bir çok iş değiştirdikten sonra çağrı merkezinde çalışmaya başlar. Ancak çağrı merkezleri çok ağır çalışma koşullarına sahiptir ve karşılığında kazandığı az paradan çok mutsuzdur. Bütün gün telefonda tanımadığı insanlarla konuşmak zorunda kalan Zeynep konuşmadan anlaşabildiği Onur’la huzur bulacağına kani olur.

26.Unutursam Fısılda (2014)

2s 3dk / Dram, Müzik
Oyuncular: Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür, Hümeyra
IMDB:7,5

Sağlık lisesinden yeni mezun olup, kasabanın sağlık ocağında hemşireliğe adım atan Hanife ve aykırı kzı kardeşi Hatice, küçük ve kendi halinde, muhafazakar bir kasabada yaşamaktadırlar. Hanife ne kadar çekingen ve içine kapanıksa, Hatice bir o kadar haylaz, laf dinlemez ve başına buyruktur. Edebiyata meraklı Hanife kimselere göstermeden bir şiir defteri tutarken, Hatice çevresindeki herkesi unutacak kadar şarkı söylemeye tutkundur. Bir gün yeni atanan kaymakamın oğlu Tarık kasaba merkezine gelir ve iki kız kardeşin hayatı o günden sonra tamamen değişir.

27-Aşk Yemini – The Vow (2012)

1s 44dk / Dram, Romantik
Oyuncular: Rachel McAdams, Channing Tattum
IMDB:6,8

En favori filmlerimden biri olan en iyi romantik filmler listesindeki Aşk Yemini filmi beni en çok etkileyen filmlerden biri olmuştur.Konusuna gelecek olursak.Yeni evlenmiş birbirine aşık bir çift olan Paige ve Leo bir gece arabada evlerine dönerlerken, bir trafik kazası geçirirler. İkisi de sağ kurtulur fakat Paige 5 sene boyunca komada kalır. Her gün sevgili karısının uyanmasını bekleyen Leo, Paige komadan çıktığında ciddi bir şok yaşar. Zira Paige, ağır bir hafıza kaybına uğramıştır ve kazadan önceki hayatına dair çok az şey hatırlamaktadır. Leo şimdi her şeye yeniden başlayarak Paige’in sevgisini yeniden kazanmaya, bütün hatıralarını beraber yaşadıkları anları geri getirmeye çalışacaktır.Film gerçek yaşanmış bir hikayeden esinlenilmiştir.

28-Holidate (2020)

1s 43dk/ Romantik, Komedi
Oyuncular: Emma Roberts, Luke Bracey
IMDB:6,1

“Holidate”, bayram günlerinden nefret eden Sloane ve Jackson’ın hikayesini anlatıyor. Yalnız oldukları için bayram günlerinde aileleri tarafından yargılanan ikili, hoşlarına gitmeyen garip randevularla boğuşmaktadır. Birbirleriyle tanıştıktan sonra akıllarına dahiyane bir fikir gelir. Bir yıl boyunca tüm bayram tatillerinde birbirleriyle sevgiliymiş gibi rol yapmaya karar verirler.

29-Kadın Aklı, Erkek Aklı – The Ugly Truth (2009)

1s 36dk / Komedi, Romantik
Oyuncular: Gerard Butler,  Katherine Heigl
IMDB:6,4

Bir sabah programının yapımcısı olarak yaşamını sürdüren Abby Richter, gerçek bir romans insanıdır. Programı sunmaya abartılı bir tip olan Mike başlayınca keyfi bozulur. Zira şovenist bir karakteri olan Mike’ın programına adapte olmasından hiç hoşnut olmamıştır ve bu durumda bu iki zıt karakterin ilişkilere dair bir anlaşma yaparak bir yol tutturmaları gerekmektedir. Ayrıntılar şöyledir: Abby yeni tanıştığı bir adamla ilişkisinin düzgün gitmesi için Mike’tan yardım alacaktır, eğer sonuç istenildiği gibi olmazsa Mike işi bırakacaktır. Bu süreçte Mike Abby’e ilişkilere dair ’çirkin gerçekleri’ ispatlayacaktır. Ama onun zekice taktikleri beklenilmeyen bir sonuç doğurur; Abby aşkını bulurken o da Abby’a aşık olmuştur.

30-Daha Yaklaş – Closer (2005)

1s 45dk / Dram, Romantik
Oyuncular:Julia Roberts, Jude Law, Natalie Portman
IMDB:7,2

En iyi romantik filmler listemizin son filmi olan 2004 yapımı Closer filmine geliyoruz.Yazı, çizi ve editörlük işleri ile iştigal eden her hevesli katip gibi, Dan da yazarlık yapmayı kafasının içinden hevesle geçirmektedir. Ancak şimdilik, sadece ölüm ilanları yazarak hayatını kazanmak zorunda ve düşlerini ertelemektedir. Yazarlık hedefi olan genç bir gazeteci olan Dan, bir gün tesadüf eseri, bir kaza sonucunda Amerikalı Alice ile tanışır. İşte Dan, şimdi ilham perisine kavuştuğunu düşünmektedir. Alice’in hayatından yola çıkarak yazdığı kitap baskıya hazırlanırken, kapak fotoğrafı için gittiği fotoğrafçının Anna’ya aşık olması ve aralarında filizlenen ilişki, işleri biraz karıştırır. Zira yeni boşanmış olan Anna, Dan’in ilgisini karşılıksız bırakır ve Dan sayesinde tanıştığı doktor Larry ile evlenir. Fakat Anna ve Dan arasındaki elektriklenme, ikisinin de sevdiklerini aldatmasına sebep olacaktır. Bu kaçamakların ortaya çıkması ise dörtlünün hayatlarını alt üst eder. İlişkilerin gerçeklerini tüm yalınlığıyla anlatan senaryo, yönetmen Mike Nichols’ın elinde, usta oyuncu kadrosuyla seyri keyifli bir filme dönüşüyor.

En İyi Seri Filmler Listesi

Mısır Patlağı

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.