Muhtemelen İzlemediğimiz 10 Harika Noel Filmi

Muhtemelen İzlemediğimiz 10 Harika Noel Filmi

Bir çoğumuzun bilmedi ama izlediğiniz zaman o noel ruhunu yakalayabileceğiniz 10 harika noel filmi listemiz sizlerle…

1. Arthur’s Christmas – 2011

Oyuncular: James McAvoy, Hugh Laurie, Bill Nighy

Arthur efsanevi Noel Baba’nın en küçük oğludur ve Noel Baba’nın hediye dağıtma merkezi olan operasyon üssünde ekipteki herkes gibi canla başla çalışmaktadır. Fakat tıkır tıkır işleyen bu operasyon merkezinde hediyesini bekleyen yüz milyonlarca çocuk içinden bu sefer bir tanesini atlanır. Şimdi Arthur’un görevi Noel sabahından önce son hediyeyi sahibine ulaştırmaktır…

2. Fındıkkıran ve Dört Diyar – 2018

Oyuncular: Mackenzie Foy, Keira Knightley, Helen Mirren

Genç Clara’nın istediği tek şey bir anahtardır. Bu eşi benzeri olmayan anahtar, vaftiz babası Drosselmeyer’ın ona geleneksel parti sırasında verdiği ve hayata zamansızca veda etmiş olan annesinin paha biçilemez altın tarağını bulunduran kutunun anahtarıdır. Ancak bu anahtar garip ve esrarengiz bir paralel dünyada kaybolmuştur. Clara bu paralel dünyada bir fare çetesiyle, Çiçekler Ülkesi, Tatlılar Ülkesi, Kar Taneleri Ülkesi olmak üzere 3 boyuta hükmeden hükümdarlarla ve yolculuğunda ona eşlik edecek olan Phillip isimli bir askerle tanışır. Clara ve Phillip, despot Zencefil Anne’nin yönetimindeki 4. boyutta da anahtarı aramak ve dengesi bozulmuş olan paralel evrene denge getirebilmek için cesur olmalıdır.

3. Holliday Affair – 1949

Oyuncular: Robert Mitchum, Janet Leigh, Wendell Corey 

Don Hartman’ın yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği, başrollerini Robert Mitchum ve Janet Leigh’in paylaştığı 1949 romantik bir komedi filmidir. Film, aynı zamanda filmin çalışma başlığı olan John D. Weaver’ın Noel Hediyesi hikayesine dayanıyordu.

4. Prancer – Noel Baba’nın Geyiği – 1989

Oyuncular: Sam Elliot, Cloris Leachman, Rutanya Alda

Prancer, zamanını Agrabah şehrinde pazardan yiyecek çalarak geçiren fakir bir gençtir. Gecelerini, şehrin farklı bölgelerinde uyuyarak geçirirken, gündüzlerini ise hırsızlığa ayırmaktadır. Ancak yaşam tarzına rağmen aslında Prancer’in altın gibi bir kalbi vardır. Onun macerası, tuhaf babası tarafından zorla evlendirilmeye çalışılan bir genç kızla tanıştığı zaman başlar. Bu genç kız aslında ülkenin sultanının kızı olan Prenses Jasmine’dir. Prancer’in şansı, Harikalar Mağarası’ndan sihirli bir lamba aldığında aniden değişir. Bilmeden aldığı bu lambada, eğlenceye düşkün, neşeli ve 3 dileğini gerçekleştirme şansına sahip olan bir cin vardır. Prancer’in lambanın cini sayesinde sevdiği kıza ulaşmaya çalışırken bilmediği şey ise Sultan’ın danışmanı Jafar’ın hem Prancer hem de lamba için kendi planları olduğudur.

5. Joyeux Noel – 2005

Oyuncular: Diane Kruger, Benno Fürmann, Guillaume Canet

Joyeux Noël, yönetmenliğini Christian Carion’un yaptığı, başrollerini Benno Fürmann, Guillaume Canet, Daniel Brühl ve Diane Kruger’ın paylaştığı, Fransız, İskoç ve Alman askerlerinin gözünden tasvir edilen, Aralık 1914 Noel ateşkesine dayanan bir Fransa, Almanya, Birleşik Krallık, Belçika ve Romanya ortak yapımı savaş draması filmi.

6. Klaus – 2019

Oyuncular: Jason Schwartzman, Rashida Jones, J.K. Simmons

Klaus, genç bir postacının yaşamına odaklanıyor. Smeerensburg’un yeni postacısı olan Jesper, oyuncaklarla dolu bir yerde tek başına yaşayan oyuncakçı Klaus ile tanışır. … Birlikte oyuncak dağıtmaya başlayan Jesper ile Klaus, dünyanın en mutsuz yeri olan Smeerensburg’u değiştirmeye başlar.

7. Christmas in Connecticut – 1945

Oyuncu: Barbara Stanwyck, Dennis Morgan, Sydney Greenstreet 

Mükemmel bir ev kadını olduğu konusunda yalan söyleyen bir yemek yazarı, patronu ve geri dönen bir savaş kahramanı geleneksel bir aile Noel’i için kendilerini evine davet ettiğinde aldatmacasını örtmeye çalışmalıdır.

8. The Shop Around the Corner – 1940

Oyuncular: Margaret Sullavan, James Stewart, Frank Morgan

Alfred Kralik (Stewart) 1930’ların Budapeşte’sinde on yıldan beri bir magazada satış sorumlusu olarak çalışmaktadır. O ve magazada çalışan diğer elemanlar bir hayli sinirli ve cimri olan patronları Hugo Matuschek’ ten bir hayli çekinmekte ve sıkı bir şekilde çalışmaktadırlar.

9. The Christmas Toy – 1986

Oyuncular: Dave Goelz, Steve Whitmire, Kathryn Mullen 

The Christmas Toy, Eric Till tarafından yönetilen ve Jim Henson Company’nin yapımcılığını üstlendiği, geçen yıl Noel Oyuncağı olduğunu hatırlayan ve yine ambalajından çıkarılacağını düşünen Rugby the Tiger da dahil olmak üzere Jim Henson’ın Muppet’lerini içeren 1986 televizyon filmi.

10. Christmas at Pee Wee’s Playhouse – 1988

Oyuncular: Kevin Carlson, Laurence Fishburne, Aaron Fletcher

Pee-Wee Herman, arkadaşları ve bazı ünlü konuklarla oyun evinde bir Noel partisi verir.

kaynak:beyazperde.com

Benzer Yazılar