Kleopatra Plajı – Alanya

Kleopatra Plajı – Alanya

Antalya ilimizin Alanya ilçesinde yer alan Kleopatra Plajı , Adını Antik Mısır Kraliçesi Kleopatra’dan almıştır. Kleopatra milattan önce 69 ila 30 yılları arasında yaşamış ve yaklaşık olarak 39 yaşında hayatını kaybetmiştir.

Bir rivayete göre Romalı General Antony şimdiki Alanya ve çevresini Kraliçe Kleopatra’ya hediye etmiştir. Kraliçe de neredeyse her gün banyo yapmak için Kleopatra plajına inermiş. Günümüzde ise bu plaj Kleopatra plajı ismiyle yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Bir diğer rivayete göre, kaleden plaja inen bir tünel olduğu da söylenir. İnce ve altın renkli kumları, berrak suyu ve sığlığı ile tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Türkiye’de bulunan ve Mavi Bayrağa sahip olan plajlardan biridir. Plaj ücretsizdir, şezlong şemsiye isterseniz eğer bir miktar ödeme yapmanız gerekir. Kafe, restoran gibi mekanlar mevcuttur.

Kleopatra Plajına Nasıl Gidilir?

Antalya Havalimanı’dan Alanya’ya aracınızla ya da otobüslerle gidebilirsiniz. Merkeze Havalimanı uzaklığı 120 kilometredir. Alanya ve Kleopatra Plajı arasındaki mesafe 2 kilometredir.

Taksi ve minibüsü tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan geliyorsanız eğer mesafe 830 kilometredir. Tahmini yol süresi ise 10-12 saat olduğunu söyleyebiliriz.

Cennet Koyu Plajı – Bodrum

Mısır Patlağı

Mısır Patlağı

http://misirpatlagi.com

Benzer Yazılar

1 Comment

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir