Kadir Şeker’in Davasında Şok Gelişme

Kadir Şeker’in Davasında Şok Gelişme

Gördüğü darp olayına sessiz kalmayarak sevgilisi Ayşe Dırla’yı dövdüğü öne sürülen Özgür Duran’ı engellemek isterken Duran’ı kalbinden bıçaklayarak öldüren Tıp öğrencisi Kadir Şeker’e adam öldürme suçundan tahrik indirimiyle birlikte son dakika mahkeme kararıyla 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Kadir Şeker kaç yaşında ve kimdir? Ne kadar hapis yatacak ve ne zaman çıkacak?

Konya’da yaşanan olayda bir parkta darbedildiğini gördüğü kadını kurtarmaya çalışırken katil olan 20 yaşındaki Kadir Şeker’in yargılandığı davada son dakika mahkeme kararı çıktı. Şeker, ‘Kasten adam öldürme’ suçundan önce müebbet hapse çarptırıldı. Şeker’in cezası tahrik nedeniyle 15 yıla indirildi. İyi hal indirimi de yapılarak 12 yıl 6 ay hapis cezası aldı.

KADİR ŞEKER KAÇ YAŞINDA?

Türkiye’de kamuoyu ve hukukçuları ikiye bölen tartışmalı cinayet davasında sevgilisini darbeden Özgür Duran’ı engellemeye çalıştığı sırada çıkan arbedede kalbinden bıçaklayarak öldüren Kadir Şeker 20 yaşında. Şubat 2000 doğumlu olan Şeker birkaç ay sonra 21 yaşına basacak.

SON DAKİKA KADİR ŞEKER NE KADAR CEZA ALDI?

Mahkeme heyeti bugün görülen karar duruşmasında Kadir Şeker’in cezasını açıkladı ve verilen karar ile Şeker 12 yıl 6 ay hapis cezasına çaprıtıldı.

KADİR ŞEKER NE ZAMAN TUTUKLANDI? NE KADAR HAPİS YATACAK?

Kadir Şeker’in cezasından tutuklandığı günden bu yana geçen zaman düşülecek. Yaklaşık 9 aylık bir cezayı çekmiş sayılarak kalan cezasını çekmeye başlayacak. Kadir Şeker 2020’nin Şubat ayında tutuklanmıştı.

KADİR ŞEKER NE ZAMAN ÇIKACAK?

Şeker’in hapisten ne zaman çıkacağına ilişkin soruların cevabı ise temyiz, indirim vs. olmaksızın bugün mahkemenin son dakika kararıyla verdiği cezanın tamamını çekerse 2031 yılındahapisten çıkmış olacak.

İşte dava ve karardan ayrıntılar;

Konya’da kız arkadaşını darbettiğini kişiyi engellemek isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Kadir Şeker, 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Şeker, maktul Özgür Duran’ın yakınları ve taraf avukatları katıldı.

ÖLEN KİŞİNİN AİLESİ: “KARŞI TARAFIN SAVUNMASI TUTARSIZDIR”

Duruşmada iddia makamı, mütalaasını tekrarladı. Maktulün babası Cengiz Duran’ın avukatı Duygu Delibaş, esasa ilişkin savunmasında, “Mütalaaya katılıyoruz ancak indirim oranının, eğer uygulanacaksa alt sınırdan verilmesini talep ediyoruz. Karşı tarafın, olayın bir kaza olduğuna ilişkin savunmaları tutarsızdır.” dedi. Duran ailesinin avukatı ise sanık Kadir Şeker’in en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

Kaynak:sabahMısır Patlağı

http://misirpatlagi.com

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir