I, Tonya’nın Arkasındaki Ekipten “Mike Tyson” Dizisi Geliyor!

I, Tonya’nın Arkasındaki Ekipten “Mike Tyson” Dizisi Geliyor!

Hulu, spor dizisi için çalışmalara başladı..

Variety’nin haberine göre, Hulu’da Mike Tyson hakkında mini bir dizi hazırlanıyor. “Iron Mike” başlıklı dizi, Oscar ödüllü “I, Tonya” filminden birkaç önemli oyuncuyu yeniden bir araya getiriyor. Filmi yazan Steven Rogers, “Iron Mike”ı da yarattı ve sorumlu yapımcı olarak görev yapıyor. Filmin yönetmenliğini üstlenen Craig Gillespie, dizinin yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlenecek. 

“I, Tonya” yıldızı Margot Robbie, Tom Ackerley ve Brett Hedblom’la birlikte LuckyChap Entertainment başlığı altında yürütücü yapımcılığı üstlenecek. Karin Gist, Claire Brown’la birlikte The Gist of It aracılığıyla showrunner ve yürütücü yapımcı olarak görev yapacak. Gist, son olarak ABC’nin “Mixed-ish” programında göstericiydi ve daha önce Fox’un “Star” dizisinin sorumlusuydu. Diğer çalışmaları arasında, “Grey’s Anatomy”, “Revenge” ve “House of Lies” yer alıyor. Clubhouse Pictures’dan Bryan Unkeless’la Scott Morgan ve Entertainment 360’tan Darin Friedman gösterinin baş yapımcılığını üstlenecek. Gist’in genel bir anlaşma altında olduğu 20th Television, “Iron Mike”in prodüksiyonunu gerçekleştirecek
Dizinin, eski ağır siklet şampiyonu ve spor kültürünün en kutuplaştırıcı figürlerinden biri olan Tyson’ın vahşi, trajik ve tartışmalı yaşamını ve kariyerini araştırdığı söyleniyor. Hulu, sekiz bölüm sipariş etti. Tyson, gösterinin yapımında yer almıyor ve bu konudan rahatsız olduğu konuşuluyor. Tyson, 1986’da, 20 yaşındayken boks tarihinde gelmiş geçmiş en genç ağır siklet şampiyonu olduğunda dünya çapında manşetlere çıktı. Yıllarca boksta önemli bir güç olarak kaldı ve tüm zamanların en büyük ağır sıklet savaşçılarından biri olarak kabul edildi. Ancak ring dışındaki hayatı, Tyson’ın vahşi kahramanlıklarıyla ün kazanmasıyla belki daha da fazla dikkat çekti. Ayrıca, karısı Robin Givens tarafından ciddi zihinsel ve fiziksel tacizle suçlandı ve 1992’de tecavüzden mahkum edilip, üç yıldan daha az bir süre hapis cezasına çarptırıldı. 

Son yıllarda, “The Hangover” film serisi gibi projelerde ve Broadway’de tek kişilik bir şovda sahne alarak bir tür geri dönüş yaptı. En son, temmuz ayında Roy Jones Jr.’a karşı sekiz raundluk bir gösteri dövüşü yaptı ve berabere sonuçlandı. LuckyChap daha önce Robbie’nin artistik patenci Tonya Harding’i canlandırdığı “I, Tonya”nın yapımcılığını üstlendi. Ayrıca, “Promising Young Woman” filminin yapımcılığını üstlendiler ve Robbie’nin ikonik bebeğin canlı aksiyon versiyonu olarak rol alacağı “Barbie”nin yapımcılığını yapıyorlar. (Beyazperde)


Benzer Yazılar