Fransa’nın Nice kentinde bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var

Fransa’nın Nice kentinde bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var

Fransa’nın Nice kentinde 3 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı saldırıda terör ihtimali üzerinde durulurken, Fransız politikacı Le Pen, olayda bir kadının başının kesilmiş olarak bulunduğunu söyledi. Bu saldırının ardından Avignon kentinde de halkı bıçakla tehdit eden bir kişi polis tarafından öldürüldü.

Fransa’nın güneyindeki sahil kenti Nice’te bıçaklı saldırı düzenlendi. Notre-Dame kilisesinin yakınlarında gerçekleşen saldırıda 3 kişi hayatını kaybederken, çok sayıda kişi de yaralandı. Yaralananlar acil olarak hastaneye kaldırıldı. Fransız İçişleri Bakanlığı, bölgedeki polis operasyonunun sürdüğünü açıkladı.

NİCE BELEDİYE BAŞKANI: TERÖR SALDIRISI OLABİLİR

Nice Belediye Başkanı Christian Estrosi de sosyal medyadan konuya ilişkin bir açıklama yaparak, saldırıyla ilgili bir kişinin gözaltına alındığını ve olayın bir terör saldırısı olduğuna inandığını söyledi.

BİR KADININ KAFASI KESİLDİ

Fransız aşırı sağcı politikacı Marine Le Pen, Parlamento önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, söz konusu saldırıda bir kadının başının kesilmiş olarak bulunduğunu söyledi.

AVİGNON KENTİNDE BIÇAKLI SALDIRGAN VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Nice’teki saldırının ardından, Avignon kentinde de yoldan geçenleri bıçakla tehdit eden bir kişinin polis tarafından vurularak öldürüldüğü açıklandı.

Kaynak:Haberler.com

Mısır Patlağı

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.