Tekrar Tekrar İzlemekten Bıkmayacağınız Birbirinden Güzel En İyi Seri Filmler (Part 1)

Tekrar Tekrar İzlemekten Bıkmayacağınız Birbirinden Güzel En İyi Seri Filmler (Part 1)

Tekrar tekrar izlemekten bıkmayacağınız birbirinden güzel en iyi seri filmler , mutlaka izlenmesi gereken seri filmler listesini sıraladık. Bir oturuşta bütün hepsini bitireceğiniz birbirinden güzel seri filmleri öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

1-Hızlı Ve Öfkeli

En iyi seri filmler listemizin başında aksiyon türünün efsanevi seri filmlerinden Hızlı ve Öfkeli, başta izleyicileri kendisine hayran bırakamamış olsa da yeni filmlerinde unutulmaz aksiyon sahneleriyle izleyicileri kendisine hayran bırakarak en iyi seri filmler arasına girmeyi başarmıştır. Paul Walker, Vin Diesel ve Dwayne Johnson gibi filmde ünlü oyuncular yer almaktadır.

👉FRAGMAN

2- Matrix

Bilim Kurgu seviyorsanız eğer harika bir film serisi sizlerle. Başrol de Keanu Reeves, Laurence Fishburne gibi oyuncular yer almaktadır. Filmde, içinde yaşadığımı dünya tamamen aldatıcı olduğu anlatılmakta ve tüm insanlık aslında uzaydan gelen yaratıkların köleleridir. Filmin serilerinde bu düzen yıkılmaya çalışılıyor.

👉FRAGMAN

3-Rocky

Boks filmi dediğimiz zaman akla gelen ilk film en iyi seri filmler de Rocky serisi , dövüş sahneleri ile efsane bir film. Oscar ödülü de bulunan bu filmin başrol de Sylvester Stallone bulunuyor.

👉FRAGMAN

4-Yüzüklerin Efendisi

Efsane seri filmler denildiğinde aklımıza gelecek ilk filmlerden olan Yüzüklerin Efendisi, kişiyi tamamen etkisine alan bir seri. Birçok türün peşinde olduğu lanetli bir yüzük hikayesi filmde anlatılıyor.

👉FRAGMAN

5- Karayip Korsanları

Son yılların en iyi seri filmleri arasında gösterilen Karayip Korsanları, sempatik ve bir o kadar da kurnaz korsan Jack Sparrow’un maceraları anlatılıyor. Film, korsanların yaşadığı dönemde birbirinden esrarengiz olayların yer aldığı bir film. Başrolde Jonny Deep, Orlando Bloom, Keira Knightley, Geoffrey Rush yer almaktadır.

👉FRAGMAN

6-Harry Potter

Bu serinin kitabı da bulunan efsane film Harry Potter, genç bir büyücünün hikayesi anlatılıyor. Büyücülük okuluna giden gencin farklı maceraları ile herkesin dikkatini çekmeyi başaran fantastik filmin serileri sizi çok etkileyecek.

👉FRAGMAN

7-Görevimiz Tehlike

İlk filmi 1996 yılında vizyona giren Görevimiz Tehlike filmi, öyle bir başarı elde etti ki yapımcılar serinin devamının çekilmesinde karar kıldı. En başarılı aksiyon filmleri arasında gösterilen film, henüz izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz. En iyi seri filmler

👉FRAGMAN

8-Batman: Kara Şövalye Serisi

Son zamanların en iyi seri filmlerinden bir tanesi, çizgi roman severlerin yakından tanıdığı Batman serisi çok sevilen seriler arasına girmeyi başarmıştır. Christian Bale’nin canlndırdığı 2005-2012 yılları arasında Batman serisi yaratmıştır. Her sahnesi aksiyon ve heyecan dolu seriyi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

👉FRAGMAN

9- Avengers

Marvel Sinematik Evreninde sinemaseverlerin en çok beğendiği en iyi seri filmler olarak karşımıza çıkan Avengers, İron Man, Thor, Hulk, Captain America, Black Widow, gibi süper güçlerin dünyayı Thanos’tan kurtarmak için verdikleri mücadeleyi anlatmaktadır.

👉FRAGMAN

10-Maymunlar Cehennemi

Maymunlar Cehennemi serisinin ilk filmi 2011 yılında vizyona girerken, devam filmleri 2014 ve 2017 yıllarında beyazperdeye aktarıldı. Film, maymun ırkı ile insan ırkı arasında savaşı anlatmaktadır.

👉FRAGMAN

11-Star Wars

Adından da anlaşılacağı gibi uzay maceraları konu alan film, bir süre ara verdikten sonra yıllarda devam ve bağlantılı filmler çıkarmaya devam ediyor. Dünya genelinde çok ciddi bir hayran kitlesine sahip film diyebiliriz. 1977 yapımı olan ilk film tam 6 dalda Oscar kazanmıştır.

👉FRAGMAN

12- The Hobbit

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin öncü kitabı olarak görülen Hobbit, Petter Jackson tarafından sinemaya uyarlanmıştır. İlk bölümde Hobit: Beklenmedik Yolculuk’da bu sefer Bilbo Baggins’in gençliğine gidiyoruz. ikinci bölümde Smaug’un Çorak Toprakları ve 3. bölümde 5 Ordunun savaşı olarak üç seri çekilmiştir.

👉FRAGMAN

13-Jurassic Park

Kurguları ve efektleriyle dönemlerine damgasını vurmayı başaran film, efsaneler arasında yer almayı başarmıştır. Dünyanın en zengin yönetmenleri arasında gösterilen Steven Spielberg’in yönetmenliğini yaptığı 1993 yapımı Jurassic Park filmi efsanelerden biriydi. Michael Crichton eserinden, o döneme göre olağanüstü efektlerle sinemaya uyarlanan bu film güçlü kadrosuyla dikkatleri üzerine toplayarak beğeni kazanmıştır. Son olarak Colin Trevorrow’un yönetmenliğini yaptığı 2015 yapımı Jurassic World filmi efsaneyi yeniden diriltmiş olsa da ilk filmin başarısının yanından dahi geçememiştir.

👉FRAGMAN

14-Açlık Oyunları

Suzanne Collins eserinden uyarlanan 2012 yapımı Açlık Oyunları serisi çoğu izleyiciye göre, kitaba göre biraz sönük kalmıştı. Ama gene de hem gişede hem de birçok eleştirmen tarafından tam not almıştır. Jennifer Lawrance, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Elizabeth Banks, Woody Harrelson ve Donald Sutherland’den oluşan oyuncu kadrosu ile büyük bir kitlenin beğenisini kazanmıştır.

👉FRAGMAN

15- X-Men

2000 yılından bu yana hala devam eden X Men serisi, süper kahramanların hem geçmişlerine hem de geleceklerine ışınlanmaya devam ediyor. Her filminde başarıya ulaşan film 2017’de Logan filmiyle zirveye oturdu.

👉FRAGMAN

En İyi Romantik Filmler Listesi

Mısır Patlağı

Benzer Yazılar

2 Comments

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.