Var Olduğuna İnanamayacağınız Dünyadaki Ulaşılması En Zor Yerler

Var Olduğuna İnanamayacağınız Dünyadaki Ulaşılması En Zor Yerler

Dünyadaki ulaşılması en zor yerler nereler öğrenmek ister misiniz? Kimi korkutucu, kimi şaşırtıcı bu yerlerin gerçekten var olduğuna inanılması güç. Üst düzey güvenlik önlemleri altında korunan bu yerlerden bir kaçını bu yazıda bulabilirsiiz.Hadi başlayalım.

POVEGLA ADASI
povegla adası
Dünyadaki ulaşılması en zor yerler

Venedik’te küçük bir ada olan ve 160 bin insanın korkunç bir biçimde can verdiği ada ölüm adası olarakta adlandırılır.Adaya giriş izni verilmez ve bu sebeple ada ıssız bir hale bürünmüştür.

1576’da İtalya’da ortaya çıkan ve 3 Avrupalıdan birini öldüren Veba hastalığının tedavisi yoktu. Bu sebeple hastalığa yakalanan veya veba olduğu şüphelenen insanlar adaya gemiyle getirilip buraya terk edilirdi.Adada binlerce cesedin yakıldığı ve adanın toprağının %50’sinin insan külü olduğu tahmin ediliyor.

Adada 1922 yılında bir akıl hastanesi kuruldu.Deli damgası vurulmuş , psikolojik sorunları olan insanlar buraya gönderilmeye başlanmış.1968’e kadar hastanede görev yapan doktor delilik hastalığını geçirmek için açık beyin ameliyatı yaptığını itiraf etmiş.Ayrıca Lobotomi gibi türlü kötü deneyler uygulamış ve hastalara işkence etmiş ve onları öldürmüştür. Söylentilere göre doktor vebalıların ve deliren hastaların ruhlarını görmeye başlamış ve kuleden atlayarak intihar etmiş.Venedikli balıkçılar adanın çevresinde balık tutmuyorlar çünkü ağlarına insan kemikleri takılıyor ve adanın etrafı cesetlerle dolu.

Söylentilere göre de adada son yaşayan insanların gitme sebebi adada ölü insanların ruhlarını gördüklerini ve onlara adadan gitmeleri gerektiğini ve bir daha asla dönmemelerini söylemeleridir.

RAF MENWİTH TEPESİ
raf menwith tepesi

ingiliz Ordusuna ait olan üs dünyanın en büyük uydu takip ve istihbarat istasyonudur.ABD’ye ait bir çok uyduda bulunmaktadır.Günümüzde ise diğer ülkelerin sinyallerine, uydularına bağlanıp politik ve diplomatik alanda casusluk yapılmaktadır.Düşman nesilleri belirleyip müdahale etmek için ve teröristlerin izlerini bulmak için kullanılıyor.

WEATHER DAĞI
weather dağı

Dünyada büyük bir felaket olsa sığınabileceğiniz belki de en son yer burasıdır.Savunma amacıyla kurulmuş bu yerde sadece üst düzey devlet yetkilileri, elit kesim bulunuyor.Burası dünyada yaşamı sonlandırabilecek bir olaya karşı üst düzey güvenlik sağlamaktadır.Laboratuvarlar, idman alanları, askeri üs, bin tonluk su depoları, kişisel yaşam alanları, hastaneler , ulaşım için metro istasyonu bulunuyor.Kısacası bir yer altı şehri!

Ayrıca buraya dışarıdan kimse yakınlarına yaklaşamıyor!

KORE TARAFSIZ BÖLGESİ
kore tarafsız bölgesi

İmkanınız olsa dahi buraya gitmek istemezsiniz. Dünyanın en ağır ordu yayılmış bölgesidir. Teknik olarak savaş halinde olan Kuzey ve Güney Kore sınırları arasında kalan yer 250 km uzunluğunda 4 km genişliğindedir.

Elektrikli uzun jiletli tel çitler, komünistleri kuzeyde cumhuriyetçileri ise güneyde tutar.Askeri kuleler,tank ve uçak savarları ters bir durumda müdahale için tetiktedir. 1953 ve 1999 yılları arasında bu bölgede 500 Güney Koreli, 50 Amerikan askeri, 250 Kuzey Koreli öldürülmüştür.

FORT KNOX
fort knox

ABD’nin altın kasası ve ABD’nin bağımsızlık bildirgesi gibi bir çok önemli belgeyi barındıran bu yerin giriş kapısı 22 ton ağırlığındadır. Şifreler gün içerisinde defalarca değiştirilmektedir.Etrafı nükleer bombalara karşı korumak için özel olarak yapılmıştır. Dünyanın en güvenli yapısı olarak biliniyor. Buraya girmek için bir ordu ayarlamak gerekiyor aksi taktirde 30 bin kişilik ordu sizi bekliyor olacaktır.

ADX HAPİSHANESİ
adx hapishanesi

Kolorado’da bulunan bu hapishane 1996 yılında 168 kişiyi patlamayla öldüren Timothy McVeigh, 11 Eylül saldırılarını düzenleyenler, psikopat seri katiller, mafya babaları, el-kaide üyelerine kadar dünyadaki en şeytani insanların yer aldığı bu hapishane en üst düzey güvenlik önlemleriyle korunuyor. Yüksek gözlem kuleleri, 3.6 m uzunluğundaki elektrikli tel çitler, basınç algılayıcı zemin, her noktayı takip eden lazer kameralar ve her mahkuma 10’ar gardiyan ile 1000’e yakın gardiyan barındıran bu hapishanede kaçmak imkansız bir halde. Mahkumlar 7/24 hücrelerinde ve hiç çıkmıyorlar. Çoğu girdiğinden beri güneşi görmedi ve bu hapishaneden şimdiye kadar kaçan olmadı.

Çizgi Filmlerin Bilmediğimiz Akıl Almaz Korkunç Sonları!

Mısır Patlağı

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.